Zipee’s Blog

Kde blogovat?

Posted in Uncategorized by zipee on Září 11, 2008

Asi bych měl začít textem s nadpisem“Proč blogovat?„, ale nezačnu. V tom proč chci občas blogovat (fuj, odporné slovo)  mám sice jasno, stejně tak  mám ale jasno v tom, že se s tím nechci nikomu svěřovat. Takže úvod přeskakujem.

Kde tedy blogovat?

Kdybych se chtěl blogováním živit, kdybych chtěl chrlit desítky článků ročně, kdybych tomu chtěl věnovat více než méně času, tak by odbověď byla jasná: blogoval bych u sebe, na vlastní doméně, na zakoupeném hostingu.

O mém blogování mám ale jiné představy,  k jejich realizaci potřebuji službu,

 • Která mi nabídne předpřipravený spolehlivý, bezpečný, jednoduchý, ale zároveň flexibilní systém a je u ní předpoklad, že neukončí provoz k datu, kdy je nutné prodloužit registraci domény o další rok.
 • Nechci mít blog u firmy která sídlí nebo má technické zázemí v ČR, ale zároveň bych chtěl aby můj blog na návštěvníky alespoň částečně mluvil česky.
 • Nechci aby mi kdokoliv jakkoliv kecal do obsahu, ale to je asi v dnešní době nereálné, takže mi postačí, když do obsahu poskytovatel služby bude kecat co nejméně.
 • Jsem smířený s tím, že mi za mé slátaniny nikdo platit nebude, ale rozhodně za to že někde bloguju nechci platit já, tedy aspoň ne penězi. Nemám nic proti platbě linky, ale za to požaduji propagaci mého blogu  mezi ostatními uživateli blogovacího systému a to v míře adekvátní k velikosti prostoru, který má správce služby na mém blogu ve své moci. A když nad tím tak přemýšlím, tak alespoň minimální vnitrokomunitní propagaci vlastně od blogovací služby vyžaduji.
 • Určitě chci aby můj blog bydlel na samostatné doméně alespoň 3 stupně.
 • Chtěl bych abych můj vysněný nick byl v službě pro mne k dispozici a aby adresa mého blogu byla lehce zapamatovatelná i pro čtenáře neovládající anglický pravopis (problém vortpres.com).
 • Hodně mi vadí rušení účtů v případě neaktivity. Ikdyž pokud jsou časové úseky nastavené rozumě tak v tom nevidím až tak zásadní problém. Jak odstrašující příklad bych zmínil free e-mail službu, která vám poté co se 6 měsíců nepřihlásíte k uživatelskému účtu smaže všechny e-maily.
 • Chci mít plnou editační kontrolu nad svým textem a nad komentáři.
 • Bezpodmínečně požaduji aby za mě firma která blogovací službu provozuje psala veškeré články.

Nevíte o něčem co by mě podle výše uvedených kritérií mohlo vyhovovat?

Reklamy

2 komentáře

Subscribe to comments with RSS.

 1. Tom said, on Říjen 14, 2008 at 2:02 pm

  Pouzivam my.opera.com a jsem spokojen.

 2. Blogger said, on Říjen 16, 2008 at 7:46 am

  Jedině blogger.com


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: